Premier liga, 19. kolo, 05.01.2023, 21:00 h
Chelsea 0:1 Manchester City
Manchester City

City uzeo sva tri boda kod ozljedama desetkovanog Chelseaja

Branimir Korać • četvrtak, 05.01.2023.

U najzanimljivijem susretu 19. kola Premier lige Chelsea je ugostio Manchester City i upisao poraz 1:0. Domaćin ima ogromnih problema s izostancima i nije uspio spriječiti poraz u ovom susretu...

Manchester City doputovao je u London kao favorit i protiv ovakvog Chelseaja sve osim pobjede predstavljalo bi kiks. Domaćin se borio, ali jedan kardinalni kiks vratara Kepe i danas jako lošeg Marca Cucurelle doveo je do pogotka Cityja i u konačnici pobjede.

Chelsea je bio vrlo borben, ali nije imao dovoljno kvalitete da bi napravio nešto više. Čak je i bio u nekoliko navrata blizu pogotka, no većim dijelom susreta do izražaja je dolazila tehnička inferiornost dijela igrača koja je usporavala napad, razbijala njegov ritam ili su pak prepuštali loptu gostima.

Uz niz igrača na koje Potter nije mogao računati (Broja, Chilwell, Fofana, James, Kante, Loftus-Cheek, Mendy), neposredno prije susreta zbog ozljede je otpao Mason Mount dok su na klupi samo zbog popunjavanja broja bili Jorginho i Chalobah koji nisu bili spremni za nastup.

Tu problemima nije bio kraj i već u trećoj minuti zbog ozljede je igru morao napustiti i Raheem Sterling, a u 22. i Christian Pulišić. Već desetkovani Chelsea tu je bio dodatno oslabljen.

City se trudio i mučio probiti organiziranu obranu domaćina i skoro je uspio u 38. minuti kada je prvi i jedini put danas pobjegao Erling Haaland, ali pucao je vrlo neprecizno.

U 44. minuti centimetri su dijelili domaćina od pogotka. Odradili su dobru tranziciju, a s nekih 17 metara dobro je pucao Chukwuemeka i pogodio vratnicu.

Embed from Getty Images

Na početku drugog dijela Manchester City je pritisnuo, a nakon ubačaja na drugu vratnicu, Kovačiću je pobjegao Ake koji puca glavom, ali i on pogađa vratnicu.

Ubrzo je zaprijetio i De Bruyne nakon pogreške potpuno indisponiranog i izgubljenog Cucurelle da bi u 56. minuti Chelsea imao još jednu sjajnu priliku. Ubacio je Chukwuemeka, lopta se odbila do Havertza koji iz odlične pozicije puca pokraj gola.

Pogodak za goste stigao je u 63. minuti. Sve su odradili dečki koji su ušli s klupe, Grealish je ubacio s lijeve strane, a Mahrez pogodio praznu mrežu. Kepa je krenuo na ubačaj pa stao iako je mogao do lopte, a Cucurella je bio ispred Mahreza, ali bio je spor i loše je reagirao i Alžirac zabija za vodstvo.

Do kraja je imao i Chelsea razdoblja inicijative, ali nije pronašao pravu situaciju za dobar udarac i ostalo je 1:0.

Mateo Kovačić odradio je cijelu utakmicu.