Stao Prižmićev niz: Belgijac bolji u četvrtfinalu u Oeirasu

Mihaela Bradovski • petak, 06.01.2023.

Hrvatski tenisač Dino Prižmić zaustavljen je u četvrtfinalu Challengera u Oeirasu. Bolji je bio Belgijac Joris de Loore...

Nakon 19 uzastopnih pobjeda, Dino Prižmić ipak je upisao poraz. Belgijac Joris de Loore svladao ga je u četvrtfinalu Challengera u Oeirasu.

Nije to bio Prižmićev dan iako je uspio razvući meč na više od sat i 45 minuta, u ključnim trenucima je De Loore bio bolji i slavio je sa 6:4, 6:3.

U prvom setu bio je dovoljan break u petom gemu gdje je De Loore odmaknuo na 3:2. Imao je i kod 4:2 0:40, ali tu se Prižmić izvukao, no nije se uspio oi vratiti u set.

U drugom setu Prižmić je propustio priliku kod 2:1 kada je imao 15:40, a nakon 3:2 De Loore preuzima stvari u svoje ruke i s četiri vezana gema odlazi do pobjede.

Prižmić tako završava s nastupom u četvrtfinalu te bi trebao napredovati do 450. mjesta što mu je ranking karijere.