Neočekivano finale u Puneu, Nizozemac i Francuz idu po prvu titulu

Branimir Korać • petak, 06.01.2023.

Prvi put u karijeri Tallon Griekspoor i Benjamin Bonzi došli su do finala na ATP Touru, borit će se za titulu u indijskom Puneu...

Poznati su finalisti ATP turnira u Puneu gdje će se za naslov pobjednika boriti Nizozemac Tallon Griekspoor i Francuz Benjamin Bonzi.

Obojici je to prvo ATP finale u karijeri i svakako najveći rezultat u karijeri.

Griekspoor je u polufinalu igrao protiv osmog nositelja Rusa Aslana Karaceva te ga je svladao u dva seta. Nizozemac je odigrao odličan meč i nije protivniku dopustio niti jednu break loptu u meču.

Drugi Nizozemac ipak nije uspio. Botic van de Zandschulp poražen je od Benjamina Bonzija u tri seta. Bonzi je uzeo prvi set i u drugom vodio 4:2, ali Nizozemac se vratio, izborio tie-break, no u trećem setu nije napravio preokret.

ATP Pune, polufinale:
Tallon Griekspoor (Nizozemska) - Aslan Karacev (-, 8) 7:6(4), 6:1
Benjamin Bonzi (Francuska) - Botic van de Zandschulp (Nizozemska) 7:6(5), 6:7(5), 6:1