Tottenham i Southampton izborili prolaz u FA kupu, zaustavljen Bilićev Watford

Mihaela Bradovski • subota, 07.01.2023.

Bogat je program danas u FA kupu, na rasporedu je veliki broj susreta, a u prvom dijelu dana nije bilo većih iznenađenja...

Ivan Perišić dobio je odmor, ali Tottenham je unatoč šarenoj postavi slavio s 1:0 protiv Portsmoutha. Očekivalo se da će ići i lakše, ali Spursi su dosta toga promašili, no bio je dovoljan jedan pogodak.

Postigao ga je početkom drugog poluvremena Harry Kane koji je također bio predviđen za odmor, ali poručio je kako je spreman za nastup i da želi igrati te ga je Antonio Conte poslao na travnjak.

Mislav Oršić jučer je stavio potpis na ugovor sa Southamptonom, a njegov novi klub danas je prošao dalje u FA kupu. Slavio je u gostima kod Crystal Palacea s 2:1.

Londončani su poveli u 14. minuti, strijelac je bio Francuz Odsonne Edouard, ali Saintsi su uspjeli okrenuti rezultat. Prvo je James Ward-Prowse izjednačio, a zatim je Adam Armstrong zabio za prolaz. Duje Ćaleta-Car odradio je cijelu utakmicu.

Embed from Getty Images

U gostima je uspješan bio i Leicester koji je s 1:0 slavio kod posljednjeplasirane momčadi League 2 Gillinghama. I Leicester je imao više problema od očekivanog, a pobjedu mu je osigurao Kelechi Iheanacho početkom drugog poluvremena.

Od FA kupa oprostio se Bilićev Watford koji je poražen u gostima kod protivnika iz svog ranga natjecanja Readinga. Reading je stigao do pobjede u tijesnom dvoboju pogocima Kevina Abrefe u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i Shanea Longa u sudačkoj nadoknadi drugog dijela.

Preston je preokretom stigao do pobjede protiv Huddersfielda koji je poveo preko Floriana Kamberija da bi u zadnjih pola sata prvo Tom Lees izjednačio autogolom, a zatim Bambo Diaby i Alan Browne zabili za pobjedu.