Pomor prvoligaša u Kupu: Monaco, Nica i Clermont ispali od niželigaša

Petar Jenjić • subota, 07.01.2023.

Francuski prvoligaši Monaco, Nica i Clermont ispali su u trećoj rundi francuskog Kupa od niželigaša...

Veliki uspjeh ostvario je niželigaš Strasbourg Koenigshoffen koji je nakon boljeg izvođenja penala izbacio Clermont. Nakon 90 minuta igre bilo je bez golova, a u raspucavanju je slavio s 4:3.

Veliko iznenađenje ostvario je trećeligaš Le Puy-en Velay koji je na domaćem terenu minimalno svladao Nicu. Pogodak vrijedan sljedeće faze zabio je Mohamed Ben Fredj u trećoj minuti.

Nica se tako oprostila od natjecanja nakon što je prošle sezone izgubila u finalnom susretu protiv Nantesa.

Još jedno iznenađenje bio je Rodez koji se u Ligue 2 bori za ostanak, a danas je u gostima slavio protiv Monaca nakon boljeg izvođenja penala. Poslije 90 minuta igre bilo je 2:2.

Sve se činilo da ide svojim tokom kada je Ben Yedder zabio dva gola u prvih 37 minuta za momčad iz Kneževine. Međutim, Joseph Mendes i Aymen Abdennour poravnali su rezultat.

U raspucavanju je Rodez promašio jedan, a Monaco dva penala te je tako drugoligaš prošao dalje.

Branitelj naslova Nantes je na gostovanju kod niželigaša Viroisa slavio s 2:0 pogocima Mostafe Mohameda i Evanna Guessanda.