Sabalenka godinu otvorila titulom u Adelaideu

Petar Jenjić • nedjelja, 08.01.2023.

Arina Sabalenka pobjednica je WTA turnira koji se ovaj tjedan igrao u Adelaideu, a u finalu je svladala Lindu Noskovu...

Godinu je na najbolji mogući način otvorila Arina Sabalenka koja je u finalu WTA turnira u Adelaideu bila bolja od Linde Noskove.

Nakon sat i 46 minuta igre slavila je sa 6:3, 7:6 te tako u svom 19. finalu pojedinačne konkurencije stigla do 11. titule. S druge strane, 18-godišnja Čehinja izgubila je u svom prvom finalu.

Sabalenka je u cijelom meču dozvolila protivnici samo jednu break šansu te imala 94 posto osvojenih poena nakon prvog servisa.

U šestom gemu prvog seta napravila je break, a zatim ga potvrdila i povela s ukupnih 1:0.

U drugom setu nije bilo oduzetih servisa pa se igrao tie-break. Sabalenka je bila bolja i povela je s 5:1. Noskova je uspjela doći do četiri osvojena poena, ali više od toga nije išlo.