Liga prvakinja, skupina B, 10. kolo, 08.01.2023, 14:00 h
Lokomotiva 26:26 Kastamonu

Lokosice do prvog boda u Ligi prvakinja, nije iskorišten napad za pobjedu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.01.2023.

Rukometašice Lokomotive upisale su remi u sklopu desetog kola Lige prvakinja, ugostile su na svom parketu Kastamonu i remizirale 26:26...

U desetom kolu Lige prvakinja rukometašice Lokomotive prvi put ove sezone izbjegle su poraz, ugostile su prvaka Turske Kastamonu i remizirale 26:26. Imale su priliku doći i do pobjede s obzirom da su imale posljednji napad na susretu, no nisu ga iskoristile.

Ipak, Turkinje su bile te koje su više vremena provele u vodstvu i u konačnici Nenad Šoštarić i njegove igračice mogli su biti zadovoljni remijem.

Lokomotiva je dobro otvorila utakmicu i nakon pet minuta vodila je 4:1, ali iskusna ekipa Kastamonua dobro je reagirala i napravila preokret te deset minuta kasnije prvi put je povela.

Održavale su Turkinje vodstvo i Lokomotiva sve do 38. minute nije mogla do poravnanja, tada je Klara Birtić pogodila za 17:17, ali Böhme i Ježić vezanim golovima odvode Kastamonu ponovno na dva gola razlike.

Lokomotiva nakon toga koristi igračicu više i radi seriju 3:0 te preko Stele Posavec dolazi do vodstva 20:19, no bilo je to posljednje vodstvo Lokosica na susretu.

Kastamonu je u završnici imao dva gola prednosti, dvije minute prije kraja vodio je 26:24, ali s dva gola Lare Burić Lokomotiva je izjednačila.

Nakon što je Iskenderoglu napravila prekršaj u napadu 15 sekundi prije kraja, Lokomotiva je dobila priliku za pobjedu, ali guranje na crtu nije prošlo i susret završava 26:26.

Kod Lokomotive Klara Birtić postigla je sedam golova, a Ana Malec četiri. Kod Kastamonua Mouna Chebbah postigla je osam golova, Simone Böhme šest, a Katarina Ježić pet.