Zvezda s dominantnim Campazzom lakoćom do pobjede u Skoplju

Branimir Korać • nedjelja, 08.01.2023.

U susretu 14. kola ABA lige Crvena zvezda je gostovala u Skoplju kod MZT-a i upisala je vrlo uvjerljivu pobjedu 80:57...

Crvena zvezda nije dopustila iznenađenje u Skoplju, upisala je glatku pobjedu 80:57. Bila je dovoljna jedna čvrsta i ozbiljna četvrtina za odvajanje i rješavanje pitanja pobjednika.

MZT je izdržao jedno poluvrijeme, na odmoru je bilo 36:33 za Zvezdu i Makedonci su mogli biti zadovoljni s prvih 20 minuta.

Međutim nakon toga Zvezda je zaigrala ozbiljnije, dobila je treću četvrtinu s 27:8 i tu je priči bio kraj. Ostalo je za vidjeti tek s kolikom će razlikom Beograđani na kraju slaviti.

Završilo je 80:57, a Zvezdu su predvodili Facundo Campazzo s 23 poena, sedam skokova i dvije asistencije dok je Filip Petrušev dodao 13 poena i pet skokova.

Kod MZT-a Dustin Ware ubacio je 16 poena uz pet asistencija, a Vojdan Stojanovski dodao je 13 poena.