Chelsea teško stradao na Etihadu, Aston Villa se osramotila protiv niželigaša

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.01.2023.

Odigran je još jedan dio utakmica FA kupa, a naglasak je bio na najzvučniji dvoboj između Manchester Cityja i Chelseaja. City je bio vrlo uvjerljiv, a za najveće iznenađenje pobrinuo se Stevenage koji je izbacio Aston Villu...

Aston Villa osramotila se na startu puta u FA kupu domaćim porazom i ispadanjem od člana četvrtog ranga engleskog nogometa Stevenagea. Villa je u Birminghamu poražena 2:1, vodila je do 88. minute i onda primila dva pogotka.

Unai Emery poslao je na travnjak poprilično jaku momčad, međutim nakon isključenja Dendonckera u 85. minuti njegova momčad je jako loše reagirala i otišla u poraz.

Povela je Villa u 33. minuti pogotkom Morgana Sansona i činilo se da će proći dalje, dominirala je, imala prednost, ali u 88. minuti bivši mladi reprezentativac Sjeverne Irske Jamie Reid poravnava, a Dean Campbell zabija za preokret. Zanimljivo, obojica su ušli u igru u drugom poluvremenu.

Chelsea je doživio totalni potop u gostima kod Manchester Cityja. Nije da nije mirisalo na to i prije susreta, s dvojicom mladih igrača u zadnjoj liniji, momčad je ionako uzdrmana lošim izdanjima i silnim izostancima, a Cityju se otvorilo.

Od 23. do 38. minute potopio je goste golovima Riyada Mahreza, Juliana Alvareza i Phila Fodena, Graham Potter reagirao je na poluvremenu i izvadio Matea Kovačića i Kaija Havertza te uveo Zakariju i debitanta, mladog napadača pristiglog iz Moldea Davida Fofanu.

Nije to puno pomoglo, Chelsea je i dalje teško dolazio do prilika, a City je postigao još jedan pogodak, iz dosta mekanog kaznenog udarca na 4:0 povisio je Mahrez u 85. minuti.

Embed from Getty Images

Leeds nije uspio doći do pobjede kod Cardiffa, na kraju dana može biti zadovoljan što je uopće izborio drugu utakmicu na svom travnjaku.

Cardiff je vodio 2:0 nakon pola sata igre golovima Jadena Philogene-Bidacea i Sheyija Oja. Leeds je uspio smanjiti u 65. minuti golom Rodriga koji u 81. minuti nije realizirao kazneni udarac koji je skrivio Bagan zbog čega je i isključen. Ipak, u 93. minuti Sonny Perkins zabija za konačnih 2:2.