Vrijedna pobjeda: Barcelona minimalno slavila kod Atletica

Petar Jenjić • nedjelja, 08.01.2023.

U susretu 16. kola Primere Barcelona je pogotkom Dembelea osvojila tri boda na gostovanju kod Atletico Madrida...

Pobjeda za koju se može reći da vrijedi i više od tri boda. Barcelona je na gostovanju kod Atletico Madrida iskoristila kiks najvećeg konkurenta te slavila s 1:0.

Tako je stigla na tri boda prednosti ispred Reala. Bio je to susret koji je odlučio jedan gol, a na kojem smo vidjeli i po jedan crveni karton sa svake strane.

Barcelona je imala kontrolu lopte u uvodnom periodu utakmice, a kako su minute odmicale, Atletico je malo po malo počeo napredovati.

Ipak, domaćin je pokleknuo u 22. minuti. Lijepo su kombinirali Katalonci, Gavi je proigrao Ousmanea Dembelea, a ovaj unutar kaznenog prostora preciznim udarcem matirao protivničkog vratara.

Dembele je tako postao prvi igrač nakon Antoinea Griezmanna koji je ove sezone postigao barem pet golova i ostvario barem pet asistencija.

Gledao se VAR u slučaju eventualnog prekršaja, ali ništa od toga nije bilo, unatoč prosvjedima Atleticovih igrača. Najbolju šansu imao je nešto kasnije preko Josea Marie Gimeneza, ali lopta je okrznula okvir gola.

Domaćin je dobro krenuo u nastavak susreta, pokušavao je matirati Ter Stegena, ali u većini slučajeva nije bio dovoljno precizan.

Činilo se na trenutak da je gostujuća ekipa podebljala vodstvo u 72. minuti, ali Ferran Torres bio je u zaleđu.

Veliko uzbuđenje dogodilo se u 92. minuti, ali ne u igri. Zakačili su se Torres i Stefan Savić, a sudac je obojici dao izravan crveni karton.

Pokušavao je i Griezmann u završnici, ali rezultat se nije promijenio.