Podravka uvjerljivim porazom u Stavangeru otvorila nastup u Europskoj ligi

Branimir Korać • nedjelja, 08.01.2023.

Rukometašice Podravke upisale su poraz u prvom kolu grupne faze Europske lige, gostovale su kod Sole u Stavangeru i izgubile 35:29...

Igračice Podravke na teškom gostovanju u Stavangeru nisu imale pravu šansu. Domaće igračice glatko su slavile 35:29, a rezultat na kraju i nije toliko loš kako je mogao biti. Norvežanke su imale i dvoznamenkastu prednost, a Podravka je uspjela u završnici smanjiti zaostatak.

Još na sredini prvog poluvremena imala je Podravka samo gol zaostatka, ali od tih 10:9, Sola je napravila seriju 9:2, pobjegla na 19:11 i tu je već sve bilo jasno.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo ogromnih 23:14, a da ništa nije govorilo da bi se takvo što moglo dogoditi.

U drugom poluvremenu Norvežanke su odrađivale posao, rutinski održavale visoku prednost, a Podravka je uspjela samo smanjiti na konačnih 35:29.

Na vratima Sole stajala je raspoložena Rinka Duijndam s 12 obrana, Kristina Novak zabila je sedam golova, Guro Berland šest, a Live Rushfeldt pet.

Kod Podravke Ana Pandža postigla je šest golova dok je Andrea Šimara postigla pet golova.