Ni Ivica Zubac i njegov double-double nisu pomogli Clippersima

Petar Jenjić • ponedjeljak, 09.01.2023.

Ivica Zubac i Dario Šarić igrali su s više ili manje uspjeha u porazima Los Angeles Clippersa i Phoenix Sunsa...

Sunsi su u dubokoj krizi, a noćas su upisali šesti poraz u nizu te deveti u zadnjih deset utakmica. Bili su bolji Cleveland Cavaliersi sa 112:98 i tako ih porazili po drugi put u jednom tjednu.

Bilo je izjednačeno do posljednje četvrtine kada Cavaliersi rade veliku seriju od 27:6 i tjeraju svaku dramu što dalje od utakmice.

Po 22 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Darius Garland (sedam skokova) i Donovan Mitchell.

Duane Washington Jr. predvodio je Sunse s 25 poena. Dario Šarić je za 26 minuta dodao tri poena (0/1 za dva, 1/2 za tricu), četiri skoka i dvije asistencije.

Šesti uzastopni poraz pretrpjeli su Los Angeles Clippersi koje je na domaćem terenu porazila Atlanta. Završilo je 112:108.

Clippersima nije pomogao niti novi double-double koji je upisao Ivica Zubac. Hrvatski košarkaš je uz Kawhija Leonarda (29 poena), bio najučinkovitiji kod svoje momčadi sa 17 poena (6/9 za dva, slobodna bacanja 5/6), 18 skokova i tri asistencije za 37 i pol minuta u igri.

Trae Young predvodio je Hawkse do pobjede s 30 poena i osam dodavanja, De'Andre Hunter dodao je 20 koševa.