Petra Marčinko lakoćom prošla prvo kolo kvalifikacija

Petar Jenjić • ponedjeljak, 09.01.2023.

Petra Marčinko bila je uspješna na startu kvalifikacija za Australian Open, u dva seta slavila je protiv Mone Barthel...

Polovičan učinak Hrvatica na startu kvalifikacija za Australian Open. Nakon poraza Ane Konjuh, do pobjede je stigla Petra Marčinko.

Za protivnicu je imala dobro poznato ime s WTA toura, Njemicu Monu Barthel, koju je svladala sa 6:2, 6:4 nakon sat i dvije minute igre.

Prvi set bez većih je problema otišao na stranu hrvatske tenisačice koja protivnici nije prepustila nijednu break šansu. Servis protivnici oduzela je u dva navrata.

Na početku drugog seta spasila je jednu break priliku, da bi nakon velike borbe u sedmom gemu, po treći puta na meču, oduzela servis. Prednost je sačuvala do kraja.

U drugom kolu igrat će protiv bolje iz dvoboja Rodionova-Vandeweghe.