Zadar propustio veliku priliku u Podgorici, SC Derby slavio u produžetku

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.01.2023.

Košarkaši Zadra upisali su poraz u susretu 14. kola ABA lige. U gostima kod SC Derbyja poraženi su u produžetku sa 101:100...

Imaju Zadrani za čim žaliti. U Podgorici se otvarala prilika za pobjedu, ali nikako je nisu znali iskoristiti i u konačnici su upisali poraz 101:100 u produžetku.

Sjajnu utakmicu odigrao je Dario Drežnjak, Luka Božić ostao je asistenciju do triple-doublea, Antonio Jordano ubacio je važnu tricu, ali sve to nije bilo dovoljno.

Krenulo je obostrano dobro napadački, prva četvrtina bila je "revolveraška", a o tome najbolje svjedoči rezultat nakon prvih deset minuta, 35:34. Obrane su se počele igrati tek u nastavku susreta, ali nekog značajnijeg odvajanja do odlaska na odmor nije bilo.

Na početku drugog poluvremena Čampara i Božić odvojili su Zadar na 59:52, ali raspoloženi Tasić i Jackson približili su domaćina koji preuzima vodstvo dvije minute prije kraja četvrtine, Loren Jackson veže dvije trice i SC Derby odjednom je na 72:65.

Zadar se vratio u zadnjih deset minuta i tricom Čampare poveo tri i pol minute prije kraja, Božić nakon toga promašuje slobodna bacanja za povećanje vodstva pa Drežnjak gubi loptu i SC derby ponovno preuzima vodstvo.

U završnici Antonio Jordano ubacuje 15 sekundi prije kraja tricu za 89:89, Hadžibegović ne pogađa slobodna bacanja, ali Zadar ne koristi zadnji napad i odlazi se u produžetke.

Tamo se nastavila ravnopravna bitka s izmjenama u vodstvu. Domaćin je poveo 101:100 pola minute prije kraja s linije slobodnih bacanja ubačajima Jacksona, Zadar ponovno ne koristi zadnji napad, Drežnjak promašuje tricu i SC odnosi pobjedu.

Pobjednika su predvodili Jackson s 32 poena i Danilo Tasić s 28 poena. Dario Drežnjak kod Zadra je ubacio 34 poena uz devet skokova, a Luka Božić dodao je 25 poena, 14 skokova i devet asistencija.