Arsenal preko Oxforda do velikog dvoboja protiv Manchester Cityja

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 09.01.2023.

Poznati su svi sudionici šesnaestine finala FA kupa nakon što je Arsenal u gostima svladao Oxford United...

Nogometaši Arsenala izborili su plasman u 16-inu finala engleskog FA kupa nakon što su na gostovanju pobijedili trećeligaša Oxford United sa 3:0.

Domaćin se dobro držao u prvom poluvremenu, no u nastavku susreta presudila je kvaliteta "Topnika".

Arsenal je poveo u 63. minuti golom Mohameda Elneyja, a iduća dva gola zabio je Edward Nketiah (70, 76).

Londonski sastav će u 16-ini finala gostovati kod Manchester Cityja koji je u nedjelju na stadionu Etihad sa 4:0 porazio Chelsea.

City je već nakon prvog poluvremena vodio sa 3:0 golovima Riyada Mahreza (23), Juliana Alvareza (30-11m) i Philipa Fodena (38). U nastavku susreta Mahrez je zabio još jedan gol, u 85. minuti je zabio iz kaznenog udarca za 4:0.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić za "Bluese" je igrao prvo poluvrijeme kada ga je zamijenio David Fofana.

Od zanimljivijih parova 16-ine finala spomenimo ogled Manchester Uniteda i Readinga, Preston North Enda i Tottenhama, Brighton & Hove Albion će igrati protiv pobjednika ponovljenog ogleda Liverpoola i Wolverhamptona, dok će Southampton, čiji redove je pojačao Mislav Oršić, igrati protiv Blackpoola.