Španjolski veteran zaustavio Serdarušića na startu kvalifikacija Australian Opena

Branimir Korać • utorak, 10.01.2023.

Nino Serdarušić zapeo je na prvoj prepreci u kvalifikacijama Australian Opena. Bolji je bio iskusni Španjolac Fernando Verdasco koji je slavio u tri seta...

Iako se karijera Fernanda Verdasca polako bliži svome kraju, još uvijek igra solidan tenis i može biti neugodan. Spoznao je to i Nino Serdarušić koji je na njega naišao u prvom kolu kvalifikacija Australian Opena.

Verdasco je odnio pobjedu u tri seta za nešto manje od dva sata igre iako je Serdarušić jako dobro krenuo i uzeo prvi set.

Hrvatski tenisač uzeo je prvi dio igre sa 6:3, imao je priliku i u drugom setu gdje je kod 1:1 imao dvije break lopte, međutim Verdasco se tu spasio. U završnici seta Španjolac je napravio break i izborio treći set gdje je nakon 2:2 uzeo četiri gema u nizu i prepustio Serdarušiću do kraja meča samo tri poena.

Serdarušić tako nije uspio iznenaditi renomiranijeg protivnika i upisao je poraz u tri seta s 3:6, 6:4, 6:2.