Stanko Jurić krasnim golom doveo Parmu u vodstvo, Inter ipak kroz produžetke do četvrtfinala

Mihaela Bradovski • utorak, 10.01.2023.

U osmini finala Kupa Inter je na San Siru ugostio člana Serie B Parmu i našao se rano se u problemima. Parma je došla do prednosti u 38. minuti zahvaljujući krasnom golu Stanka Jurića, ali Inter je izjednačio u 88. minuti i kasnije slavio u produžecima...

Inter je kao veliki favorit ugostio Parmu u osmini finala Kupa Italije, ali nije išlo sve tako glatko kako su domaćini očekivali.

Parma predvođena Gigijem Buffonom na vratima vodila je u prvom dijelu 1:0, a strijelac jedinog pogotka u tom razdoblju bio je bivši veznjak Hajduka Stanko Jurić.

Jurić je ušao u igru u 26. minuti, a 12 minuta kasnije krasno je opalio s 20 metara i pogodio u gornji kut domaćeg gola.

Do kraja prvog dijela Inter je napadao i tražio poravnanje, ali na odmor se otišlo uz vodstvo gostiju.

U drugom dijelu nastavili su se Interovi napadi, ali tek u 88. minuti stigao je do poravnanja. Odbijena lopta došla je na 15 metara do Lautara Martineza koji zabija poluvisoko uz stativu.

Uslijedili su produžeci gdje je Parma sve više padala, a Inter uspio doći do potpunog preokreta golom Acerbija u 110. minuti.