Nakon 120 minuta igre, Hajduk slavio protiv MOL Fehervara

Petar Jenjić • srijeda, 11.01.2023.

Hajduk i MOL Fehervar odigrali su pripremnu utakmicu koja je trajala 120 minuta, a do pobjede je stigla momčad Ivana Leke...

Nogometaši Hajduka danas su za protivnika imali mađarski MOL Fehervar, u utakmici koja je trajala četiri puta po 30 minuta, ili dva poluvremena po 60.

Na kraju je i stigla do pobjede rezultatom 3:2, a svih pet golova vidjeli smo nakon prvih sat vremena. Hajduk je odigrao dobro i zasluženo slavio.

Hajduk je poveo već u sedmoj minuti kada je Chidozie Awaziem izborio kazneni udarac, a sigurno ga realizirao Marko Livaja.

Praktički već u sljedećem napadu penal je dobio i mađarski klub nakon što je Toni Borevković igrao rukom. Kenan Kodro pogodio je jako u kut i izjednačio.

Već u 13. minuti Livaja je ponovno poentirao. Ovoga puta bila je to lijepa akcija, Emir Sahiti ostavio je loptu suigraču na rubu kaznenog prostora, a ovaj sjajno pogodio suprotni kut.

Bili su imali još neke šanse, a do trećeg gola stigli su u 25. minuti. Livaja je odigrao za Jana Mlakara u prostor, a ovaj vratio u peterac za Sahitija koji iz blizine nije imao previše problema.

Splićani su solidno igrali i u nastavku susreta, a promjene rezultata nije bilo sve do 56. minute kada je svojim drugim golom zaostatak smanjio Kodro.

Nakon 60 minuta igrala je druga postava, koja je uglavnom bila sačinjena od mlađih igrača. Nešto bolje krenuo je Fehervar koji je imao prvu priliku, ali Ivan Lučić odbio je taj pokušaj.

Nakon toga u 70. minuti dobra šansa za Hajduk kada Rokas Pukštas puca iskosa, ali pogađa stativu. U ostatku utakmice nije bilo promjene rezultata, iako je Lekina momčad bila konkretnija i opasnija.