Mislav Oršić debitirao u dresu Southamptona, Saintsi izbacili Manchester City iz EFL Cupa

Branimir Korać • srijeda, 11.01.2023.

Poznati su svi sudionici polufinala EFL Cupa. Jučer su u polufinale prošli Newcastle i Manchester United, a danas su im se pridružili i Southampton i Nottingham Forest...

Manchester City ostao je bez jednog od trofeja, ispao je iz EFL Cupa gdje je u četvrtfinalu bolji bio Southamptona. Saintsima ne ide u prvenstvu, ali zato sjajno guraju u ovom natjecanju, a ovaj susret posebno će pamtiti Mislav Oršić koji je upisao prve minute u dresu Southamptona.

Oršić je ušao u igru u 83. minuti umjesto Adama Armstronga, imao je jedan pokušaj udarca koji je završio u bloku, a u tom kratkom razdoblju na travnjaku igrao je visoko i pokušavao pritiskati obranu Cityja.

Southampton je odigrao jako dobru utakmicu, posebno u prvih 45 minuta. Poveo je u 23. minuti pogotkom Sekoua Mare, a pet minuta kasnije već je bilo 2:0.

Loptu je uzeo i napad povukao Moussa Djenepo koji je sjajno uočio kako je vratar Cityja Stefan Ortega jako loše postavljen, stajao je praktički na deset metara od gola i Djenepo ga je odlično prebacio udarcem s dobrih 25 metara.

U nastavku susreta Pep Guardiola pokušao je napraviti nešto izmjenama, uveo je Haalanda, De Bruynea, Rodrija, međutim City unatoč prilikama koje je kreirao nije uspio čak niti smanjiti zaostatak.

Duje Ćaleta-Car kod domaćina je odigrao cijelu utakmicu.

Embed from Getty Images

Razočaranje je i za Wolverhampton koji se nadao kako može preskočiti u gostima Nottingham Forest. Međutim poražen je u raspucavanju s 11 metara.

Poveo je Nottingham u 18. minuti golom Willyja Bolyja da bi u 64. minuti Raul Jimenez izjednačio na 1:1. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a prolaz Nottinghamu donio je Dean Henderson koji je obranio u petoj seriji pokušaj Josepha Hodgea.