Mektić i Pavić i do druge pobjede na startu sezone, izboreno polufinale u Aucklandu

Branimir Korać • četvrtak, 12.01.2023.

Hrvatski par, jedan od najboljih parova svijeta, Nikola Mektić i Mate Pavić, izborili su mjesto u polufinalu ATP turnira u Aucklandu...

Nikola Mektić i Mate Pavić upisali su i drugu ovosezonsku pobjedu. Nekada prvi par svijeta s ATP ljestvice, u Aucklandu je slavio i u četvrtfinalu protiv Maxima Gonzaleza i Andresa Moltenija.

Argentinski par uspio je osvojiti set i izboriti produženi tie-break, ali tamo nije imao šanse i upisao je poraz.

Prvi set pripao je Mektiću i Paviću koji su spasili set loptu kod 5:4, a onda kasnije u tie-breaku sa 7:3 uzeli set.

U drugom setu izgubili su servis kod 1:1, imali u dva gema nakon toga break lopte, ali nisu se vratili i Gonzalez i Molteni izborili su odluku u setu do deset.

Tu su Argentinci poveli s 3:1 da bi nakon toga do kraja meča osvojili svega dva poena i upisali poraz.

Mektić i Pavić u polufinalu igrat će protiv Austrijanaca Alexandera Erlera i Lucasa Miedlera kao probu uoči Davis Cupa.

ATP Auckland, četvrtfinale:
Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska/Hrvatska, 1) - Maximo Gonzales/Andres Molteni (Argentina/Argentina) 7:6(3), 3:6, 10:5