SP 2023., skupina B, 1. kolo, 12.01.2023, 18:00 h
Saudijska Arabija 19:33 Slovenija
Slovenija

Slovenci odradili zagrijavanje i visoko slavili protiv skromne Saudijske Arabije

Branimir Korać • četvrtak, 12.01.2023.

Slovenija također nije dopustila iznenađenje na otvaranju Svjetskog prvenstva. Upisala je uvjerljivu pobjedu 33:19 protiv Saudijske Arabije koja jednostavno nema kvalitetu za ravnopravno se nositi s europskim momčadima...

Prvo kolo ovog Svjetskog prvenstva za rukometaše Sloveniji je donijelo jednostavan zadatak. Saudijska Arabija bila je idealan protivnik za rastrčavanje i lagani ulazak u Prvenstvo. U konačnici tako je i bilo, Slovenija je razbila tu početnu nervozu uvjerljivom pobjedom protiv nedoraslog protivnika.

Susret u Katowicama od početka je išao u jednom smjeru i nije bilo nikakvih naznaka da bi se tu moglo nešto promijeniti. Doduše u jednom trenutku u drugom poluvremenu Saudijska Arabija povezala je tri gola, ali to nije zabrinulo Sloveniju koja je onda "za kaznu" povezala pet golova.

Već u prvih deset minuta Slovenija se odvojila, povela je sa 6:2 i odmah je pokazala kako je ozbiljno shvatila ovaj dvoboj i da neće ostaviti previše prostora za nekakvo iznenađenje.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je rasla i razlika, na polovici prvog poluvremena Slovenija na krilima Janca i Vlaha radi seriju 5:0 i prvi put dolazi do dvoznamenkaste prednosti (15:5).

Na odmoru je razlika bila 16:8 za Sloveniju, a Saudijska Arabija najviše se približila u 39. minuti kada je smanjila na 19:13. Po dva gola Ovničeka i Janca pomogla su u seriji 5:0 za bijeg na 25:14 i otklanjanje svake dvojbe oko pobjednika.

U slovenskom sastavu Urban Lesjak skupio je 11 obrana, Blaž Janc zabio je šest golova, a Rok Ovniček pet.

Kod Saudijske Arabije Abdulrahman Al-Muwallad postigao je četi pogotka.