SP 2023., skupina A, 1. kolo, 12.01.2023, 20:30 h
Španjolska
Španjolska 30:25 Crna Gora

Crna Gora dugo prijetila, ali Španjolska ipak rutinski završila posao

Branimir Korać • četvrtak, 12.01.2023.

Crna Gora i Španjolska odigrale su zanimljivu utakmicu u kojoj je Španjolska ipak potvrdila kvalitetu i odnijela pobjedu. Crna Gora je pružila dobar otpor, ali je ipak na kraju poražena 30:25...

Španjolci i Crnogorci nisu razočarali, odradili su zanimljiv dvoboj koji je ponudio i kakvu-takvu neizvjesnost do završnice meča. Dolazili su Crnogorci na minus dva na krilima sjajnog Nebojše Simića, međutim uvijek je Španjolska imala odgovor i znala je kako se vratiti u mirnije vode.

Crna Gora je vrlo dobro otvorila utakmicu, u početku je bila hrabra, agresivna i iznenadila je Španjolce koji su nešto laganije ušli u utakmicu. Riberini izabranici tako su se rano našli u 2:4 minusu, ali sredinom prvog poluvremena stvari polako dolaze na svoje mjesto.

Kod vodstva Crne Gore 7:6 Perez de Vargas bilježi svoju petu obranu, Nemanja Grbović zarađuje već drugo isključenje, a Španjolci kreću sa serijom 4:0.

Bilo je to prvo konkretno odvajanje Španjolaca, odlazak na 10:7 donio im je kontrolu nad susretom, a najvišu prednost u prvom dijelu Španjolska je imala kada je povela s 13:9 da bi se na odmor otišlo s 15:12 uz sedam obrana Pereza de Vargasa, ali i šest na drugoj strani Nebojše Simića.

I u drugo poluvrijeme Crna Gora je dobro ušla i uz raspoloženog Simića uspjela se približiti na 17:18. Međutim Lazović tada zarađuje isključenje, a Španjolska s igračem više zabija tri brza gola i bježi na 21:17.

Izbornik Roganović tada zove minutu odmora, smirio je svoje igrače i Crna Gora ponovno veže dva gola preko Anđelića i Grbovića, Simić skida zicer Dujšebaevu i Crna Gora je ponovno na minus dva i na životu.

Ipak, jedna dekoncentracija i prekršaj u napadu pomažu Španjolcima da se vrate na plus četiri i do kraja susreta rutinski su zadržali stečenu prednost pa je i malo povećali na konačnih 30:25.

Najefikasniji kod Španjolske bio je Kauldi Odriozola sa šest golova, a pratio ga je Angel Fernandez s pet. Kod Crne Gore Simić je završio s 15 obrana, a sedam golova zabio je Branko Vujović.