SP 2023., skupina E, 1. kolo, 13.01.2023, 18:00 h
Njemačka
Njemačka 31:27 Katar

Njemačka bez kiksa na startu, Katar nije dovršio povratak

Branimir Korać • petak, 13.01.2023.

U prvom susretu skupine E Njemačka je upisala pobjedu protiv Katara s 31:27. Očekivana i zaslužena pobjeda Njemačke koja je najvećim dijelom susreta bila u vodstvu...

Prvi dvoboj skupine E završio je očekivano, Katar je pružao otpor i pokušavao napraviti nešto više, ali Njemačka je ipak bila bolja.

Nakon što je na prošlom Europskom prvenstvu imala silnih problema s koronavirusom, Njemačka je ovdje doputovala nadajući se dobrom rezultatu s obzirom na bolje stanje u momčadi, a start je bio dobar.

Prvi protivnik bio je Katar, ali vidjelo se da Njemačka ima veću širinu i kvalitetu te je već u prvom poluvremenu stvorila željenu razliku.

Katar je poveo s 2:1, a onda se Njemačka budi, radi seriju 5:0 i preuzima konce igre u svoje ruke. Nakon toga sve je bilo lako za Njemačku, Andreas Wolf dobro je odrađivao svoj dio posla na vratima i na poluvremenu je Njemačka imala ugodnih 18:13.

I u drugom poluvremenu u početku ista priča, Njemačka je održavala 5-6 golova razlike, ali nakon desetak minuta igre u drugom dijelu Capote i društvo uspjeli su se približiti na dva gola zaostatka.

Dalo je to katarskoj reprezentaciji krila i sve je više prijetila, smanjila je na gol zaostatka, došla na 26:25 na deset minuta prije kraja, ali Weber, Kohlbacher i Knorr vežu tri gola i odvajaju Njemačku na 29:25 pet minuta prije kraja susreta.

Do kraja susreta Njemačka je rutinski dovršila posao i upisala pobjedu 31:27 na krilima sjajnog Knorra koji je zabio osam golova, ali i imao pregršt asistencija. Pet golova dodao je Kai Häfner.

U katarskoj reprezentaciji Ahmad Madadi zabio je šest golova, a Rafael Capote stao je na pet.