SP 2023., skupina G, 1. kolo, 13.01.2023, 20:30 h, Jönköping, Husqvarna Garden
Suci: Ignacio Garcia, Andreu Marin (Španjolska)
Egipat
Egipat
31:22(16:12) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska očajno odigrala najvažniju utakmicu Prvenstva, Egipat joj održao pravu lekciju

Branimir Korać • petak, 13.01.2023.

Hrvatska rukometna reprezrentacija užasno je krenula na Svjetskom prvenstvu. U prvom kolu, u ključnoj utakmici, upisala je jako ružan poraz od Egipta i tako uzdrmala sve ambicije vezane uz četvrtfinale pa tako i Olimpijske igre u Parizu. Ovo je baš težak šamar...

UKUPNO2203/34

Egipćani su potpuno razbili Hrvatsku i upisali vrlo visoku pobjedu. Hrvatska je izgledala jako loše u svih 60 minuta, doslovno neobjašnjivo s obzirom na važnost utakmice.

Egipat je puno bolje otvorio utakmicu, odradio je znatno kvalitetnije prvo poluvrijeme nego Hrvatska i na odmoru je Hrvoje Horvat imao puno razloga za zabrinutost. Hrvatska nije dobro izgledala niti u obrani, niti u napadu i Egipat je zasluženo vodio.

Egipćani su dosta lako dolazili do pogodaka, Ali Mohamed birao je način kako će zabiti, ali ne samo on, već je Egipat imao širinu, zabijao izvana, zabijao s crte i s krila, u svakom pogledu nije bilo dobro.

S druge strane u napadu nije bilo dovoljno hrabrosti i preuzimanja odgovornosti, Hendawy je još dodao neke obrane i Egipat se brzo odvojio na 4:1 pa 9:4, 11:5 u svakom slučaju situacija je bila zabrinjavajuća.

Šipić i Karačić su uspjeli malo približiti Hrvatsku i dovesti je na minus četiri, ali do odlaska na odmor ne i bliže i na poluvremenu je bilo 16:12 za vrlo dobri Egipat.

U nastavku susreta, u prvim minutama još je nekako izgledalo da bi se Hrvatska možda, ali baš možda mogla vratiti i uključiti u utakmicu.

Međutim kratko je trajala nada, Egipat je nastavio povećavati razliku, a kako je prednost rasla, tako je i Hrvatska imala sve manje strpljenja i samopouzdanja i već na polovici drugog poluvremena bilo je jasno tko će do pobjede.

Završilo je s visokih 31:22 za Egipat, Hrvatska je tim porazom značajno uzdrmala šanse za prolazak u četvrtfinale, a time i na Olimpijske igre.