Vodeni sportovi

Primorje EB drugi krug otvorilo pobjedom protiv Solarisa

Petar Jenjić • petak, 13.01.2023.

Vaterpolisti Primorja EB na domaćem su bazenu svladali Solaris rezultatom 9:6...

Drugi krug prvenstva Hrvatske večeras su otvorili Primorje EB i Solaris. Riječani su prvi dio sezone zaključili na omjeru 6-3, a Šibenčani 5-4.

Danas je status blagog favorita opravdala riječka momčad koja je do pobjede stigla rezultatom 9:6.

Prvo poluvrijeme bilo je poprilično izjednačeno, a dobilo ga je Primorje s 5:4. Na ulasku u posljednjih osam minuta domaća ekipa imala je dva gola viška (7:5).

Na ulasku u posljednju dioncu zabila je za plus tri i u preostalom vremenu nije dopustila protivniku da se približili i eventualno zaprijeti.

Kas Te Riele zabio je dva gola za pobjedničku momčad, a sedam igrača je postiglo po jedan pogodak.

Noa Buruban zabio je tri gola za Solaris.