SP 2023., skupina E, 1. kolo, 13.01.2023, 20:30 h
Srbija 36:27 Alžir
Alžir

Srbija sjajnim drugim poluvremenom upisala visoku pobjedu protiv Alžira

Mihaela Bradovski • petak, 13.01.2023.

Reprezentacija Srbije otvorila je nastup na Svjetskom prvenstvu uvjerljivom pobjedom protiv Alžira. Ključno je bilo drugo poluvrijeme u kojem je Srbija došla do visoke razlike i slavila 36:27...

U skupini E Svjetskog prvenstva rukometaši Srbije lakoćom su svladali izabranu vrstu Alžira. Velik dio posla odradili su već u prvom dijelu, a sredinom drugog utakmicu su i u potpunosti riješili svake neizvjesnosti.

Nekoliko puta tijekom prve polovice susreta vezali su reprezentativci Srbije dva zgoditka, lagano radili na prednosti, a 3:0 serijom unutar dvije minute pred odlazak na odmor osigurali si miran ulazak u nastavak.

Spomenutu najveću, i ključnu, seriju ostvarili su između 41. do 46. minute, a tada su se u listu strijelaca upisali Đorđić dva puta, Vorkapić i Marsenić.

Potonji je ukupno iza vratara Alžira smjestio devet zgoditaka uz tri promašaja, Đorđić je dodao svojih osam, a vratar Vladimir Cupara 11 je puta zaustavljao protivničke napade.

Alžirska vrsta u ovom dvoboju nije imala šanse, svoju će priliku morati tražiti u drugom kolu u susretu s Katarom. Puno bolju predstavu prvenstveno će tražiti od svojih vratara; Ghedbane i Zemouchi zajedno su skupili sedam obrana.

Pet pogodaka večeras je postigao Reda Arib, ali niti on niti Nori Selim i Ayyoub nisu se proslavili preciznošću.