SP 2023., skupina D, 2. kolo, 14.01.2023, 18:00 h
Portugal 32:24 Južna Koreja
Južna Koreja

Portugal ogromnom serijom zaključio susret i uvjerljivo svladao Južnu Koreju

Branimir Korać • subota, 14.01.2023.

Portugal nije dopustio iznenađenje protiv Južne Koreje, upisao je pobjedu 32:24, a rezultat ne dočarava koliko je Portugal imao neugodan zadatak...

Prvi pogled prema rezultatu 32:24 govori kako je Portugal lako i uvjerljivo slavio protiv Južne Koreje, ali istina je malo drugačija.

Južna Koreja pala je tek u zadnjih osam minuta, dotad je bila potpuno u igri, a onda je jednako tako potpuno potonula.

Prvo odvajanje Portugalci su ostvarili u prvih deset minuta kada su pobjegli na 7:3 i u tom trenutku činilo bi se da bi Portugal mogao imati lagan zadatak.

Međutim nije sve išlo baš tako glatko, Nakon 10:5, Južna Koreja veže tri gola i smanjuje na minus dva čime se vraća u utakmicu.

U drugom dijelu Južna Koreja je uspjela u nekoliko navrata doći na gol zaostatka, zadnji put u 52. minuti kada je Min-Ho Ha smanjio na 25:24.

Manuel Gaspar nakon toga niže sjajne obrane, potpuno zaključava vrata, a Portugal do kraja susreta radi seriju 7:0 i bilježi visoku pobjedu.

Najučinkovitiji bili su Andre Gomes sa sedam golova i Leonel Fernandes s pet dok je Gaspar imao devet obrana iz 13 pokušaja. Kod Koreje četiri gola postigao je Hyeon-Sik Lee.