Cibona prokockala pobjedu i u produžetku poražena od SC Derbyja

Branimir Korać, HINA • subota, 14.01.2023.

Cibona je imala odličnu priliku svladati na svom parketu Studentski Centar, ali nije uspjela, upisala je poraz u produžetku...

Košarkaši Studentskog centra iz Podgorice svladali su u KC Dražen Petrović Cibonu nakon produžetka 98:89 (27:25, 12:19, 18:17, 20:16; 21:12), u utakmici 15. kola regionalne ABA lige.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je veći dio vodila Cibona, do značajnije prednosti hrvatski sastav je došao sredinom treće četvrtine. Povela je Cibona 56:46, ali se ekspresno ta prednost istopila te je do kraja trajala neizvjesnost gdje su gosti stalno lovili mali minus.

Osam sekundi prije kraja Cibona je imala 77:75, no gostujući igrač Jackson je probio domaću obranu i položio za 77:77 i produžetak.

U njemu su gosti potpuno dominirali, na Cibonu je utjecalo sve što je propustila tijekom 40 minuta te nove drame u dodanom vremenu nije bilo.

Kod Cibone su najbolji bili Blaž Mesiček s 19 poena i četiri skoka te Borna Kapusta koji je ubacio 16 poena i tome dodao 10 asistencija. Na drugoj strani je odličan bio Loren Jackson koji je ubacio 27 poena uz četiri skoka i šest dodavanja. Danilo Tasić je postigao 23 poena uz 10 skokova i šest asistencija.

Ranije tijekom subote košarkaši Cedevita Olimpije su, na domaćem parketu, svladali Split 102:88 (26:27, 30:24, 24:24, 22:13).

Na vrhu ljestvice su Partizan i Cedevita Olimpija s omjerom 12-2, dok uz utakmicu manje Crvena zvezda ima 12-1. Zadar je na sedam pobjeda i sedam poraza, Studentski centar sada ima 7-8, Cibona 6-9, a Split omjer 5-10.