SP 2023., skupina H, 2. kolo, 15.01.2023, 18:00 h
Belgija 31:29 Tunis
Tunis

Belgija svladala Tunis i uzela važne bodove za prolaz

Branimir Korać • nedjelja, 15.01.2023.

U vrlo bitnom dvoboju u borbi za prolaz u sljedeću fazu natjecanja, Belgija je upisala pobjedu protiv Tunisa 31:29...

U skupini u kojoj je Danska priča za sebe, ostale tri reprezentacije bore se za preostala dva mjesta u sljedećoj fazi natjecanja. Belgija je krenula očekivanim i unaprijed upisanim porazom od Danske i u biti za nju je ovdje počinjalo Prvenstvo.

Počelo je jako dobro, svladan je čvrsto Tunis s 31:19 i Belgija je ovom pobjedom napravila veliki korak prema prolazu u sljedeću fazu natjecanja.

Tunižani su sada u velikim problemima, imaju remi sa starta protiv Bahreina i poraz od Belgije, a još ga čeka dvoboj protiv Danske. Belgijci još imaju dvoboj protiv Bahreina i to bi mogao biti dvoboj koji će reći tko ide u drugu fazu natjecanja.

Tunis je u većem dijelu prvog poluvremena imao vodstvo, ali Belgija je serijom 3:0 u završnici došla doo 17:16 na odmoru.

Održavali su Belgijci većim dijelom drugog poluvremena vodstvo da bi Tunis uspio okrenuti nakratko rezultat, ali završnica je pripala Belgiji. U zadnje tri minute došla je do dva pogotka i pobjede 31:29 preko Qerimija i Spoorena.

Bivši srednji vanjski Zagreba Arber Qerimi postigao je šest golova, a pet je dodao Raphael Kotters. Kod Tunisa Oussama Boughanmi postigao je tri gola, a Nouredinne Maoua četiri.