SP 2023., skupina F, 2. kolo, 15.01.2023, 18:00 h
Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija 24:34 Nizozemska

Sjajni Nizozemci održali lekciju Sjevernoj Makedoniji

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.01.2023.

Nizozemska je potvrdila kako je vrlo dobra i moderna reprezentacija te je rutinski slavila protiv Sjeverne Makedonije koja je jako teško držala ritam s Nizozemcima. U konačnici 34:24 za Nizozemsku...

Potpuno jednosmjeran susret bio je onaj između Nizozemske i Sjeverne Makedonije u drugom kolu skupine F. Izabranici Kirila Lazarova nisu imali baš nikakve šanse protiv Smitsa, Ravensbergena i društva.

Nakon pet minuta igre pogodak za pogodak Nizozemci su odlučili ubaciti u brzinu više, ušli su u seriju i šest minuta kasnije poveli sa 7:4. Još jedna serija u prvom dijelu donijela im je sedam pogodaka prednosti na odmoru, a do samog kraja uspjeli su je dići na konačnih +10.

I u ovom susretu glavne nizozemske figure bili su Kay Smits s deset pogodaka iz 13 pokušaja, Dani Baijens koji je u ovoj pobjedi sudjelovao sa sedam pogodaka uz tek jedan promašaj, a po četiri zgoditka dodali su Luc Steins i Jeffrey Boomhouwer.

Posebno vrijedi spomenuti vratara Barta Ravensbergena koji je nakon 19 obrana u dvoboju s Argentinom večeras zaustavio 12 makedonskih šuteva. Najviše problema s nizozemskim čuvarom mreže imao je Taleski (2/7), dok je Manaskov imao polovičan učinak kao strijelac tri zgoditka.

I dok je Nizozemskoj ovo druga pobjeda u jednako toliko susreta, makedonski rukometaši i dalje čekaju svoj prvi bod. Zadnju priliku za to imat će protiv Argentine za dva dana.