SP 2023., skupina C, 3. kolo, 16.01.2023, 18:00 h
Brazil
Brazil 30:28 Zelenortska Republika

Brazil spašavao pobjedu protiv Zelenortske Republike u borbi za drugo mjesto

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.01.2023.

U skupini C Svjetskog prvenstva Brazil je upisao pobjedu protiv Zelenortske Republike i u drugu fazu natjecanja prenijet će dva boda dok će Zelenortska Republika nastaviti bez bodova...

Treće kolo skupine C donijelo je izravan dvoboj između Brazila i Zelenortske Republike koji je odlučivao o drugom mjestu u skupini i tko će od ove dvije reprezentacije prenijeti koliko bodova.

Brazil je ušao u utakmicu u statusu favorita, ali dosta se mučio, Zelenortska Republika pokazala se ozbiljnim protivnikom i u završnici je dosta zakomplicirala dvoboj.

U nekoliko navrata činilo se da bi Brazil mogao prelomiti utakmicu na svoju stranu i doći do uvjerljive prednosti, ali svaki put je zelenortska Republika zaustavila nalet i uspjela se vratiti u utakmicu.

U prvom poluvremenu Brazil je poveo s 11:7, no uslijedio je 3:0 odgovor, u drugom dijelu Brazil je vodio 23:18, ali niti to nije bilo dovoljno.

Golom Furtada Zelenortska Republika u 57. minuti smanjila je na 28:27, imala je i napad za poravnanje, ali upravo Furtado gubi loptu, a Gustavo Rodrigues zabila za plus dva.

U pobjedi Brazila 30:28 istaknuli su se Jean Pierre Dupoix sa sedam golova i Joao Pedro Silva s pet golova. Kod Zelenortske Republike Paulo Moreno zabio je sedam golova, a Delcio Pina šest.