Petra Martić u dva seta do pobjede na početku Australian Opena

Petar Jenjić • utorak, 17.01.2023.

Petra Martić slavila je u prvom kolu Australian Opena. U dva je seta slavila protiv Viktorije Golubić...

Do pobjede na startu Australian Opena stigla je Petra Martić koja je za protivnicu imala Švicarku Viktoriju Golubić, 83. na WTA ljestvici.

U drugom međusobnom dvoboju hrvatska je tenisačica stigla do druge pobjede. Danas je slavila sa 6:3, 6:4 nakon sat i 44 minute igre.

Prva dva gema donijela su po jedan break sa svake strane. Do kraja seta Martić uzima još jedan servis protivnici te mirno koristi prvu set loptu.

Golubić je u drugom setu povela s 3:1, ali uslijedila su četiri uzastopna gema hrvatske tenisačice koja je nakon stanke zbog vremenskih neprilika odservirala za pobjedu.

U drugom kolu Martić će igrati protiv bolje iz dvoboja Zhang - Tig.