SP 2023., skupina 2, 1. kolo, 18.01.2023, 18:00 h
Zelenortska Republika 30:40 Island
Island

Islanđani podigli samopouzdanje uvjerljivom pobjedom na startu glavne runde

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.01.2023.

Island je glavnu rundu otvorio najlakšim susretom u ovoj fazi natjecanja. Igrao je protiv Zelenortske Republike i odnio pobjedu 40:30...

Bez iznenađenja prošla je i druga utakmica drugog termina ove srijede na Svjetskom rukometnom prvenstvu. Zelenortska Republika nije uspjela zaprijetiti Islandu te je skandinavska vrsta na kraju lakoćom slavila s visokih +10.

U redovima afričkog predstavnika Islanđanima je uspio ozbiljno prijetio tek Delcio Pina, strijelac 11 zgoditaka, ali bez konkretne pomoći suigrača, posebno onih na vratima, više se nije moglo očekivati. Almeida i Goncalves zajedno su upisali tek šest obrana.

Već do odmora Island je stigao do 18:13, a u nastavku mu je ostalo tek da mirno privodi utakmicu kraju. Ipak, u posljednje dvije minute izabranici Gudmundura Gudmundssona prepune tribine svojih navijača nagradili su 4:0 serijom, a nije izostala niti atraktivnost.

Šest pogodaka za pobjednički sastav postigao je Gudjonsson, po pet su dodali Rikhardsson, Smarason i Kristjansson, a u idućim susretima, posebno u ovako izjednačenoj skupini, više će Gudmundsson i njegov stručni stožer tražiti od vratara Gustavssona (6) i Hallgrimssona (3).

Uoči posljednjeg susreta prvog kola u ovoj skupini 2, u kojoj će snage odmjeriti Švedska i Mađarska, Island se izjednačio na četiri boda s favoritom skupine dok Zelenortska Republika ostaju na nuli.