SP 2023., skupina 1, 1. kolo, 18.01.2023, 18:00 h
Francuska
Francuska 35:24 Crna Gora

Francuzi očekivano nastavili stopostotan niz, Crna Gora bez odgovora u drugom poluvremenu

Branimir Korać • srijeda, 18.01.2023.

Francuzi su imali miran ulazak u glavnu rundu Svjetskog prvenstva. Nakon što su u ovu fazu prenijeli četiri boda, dodali su još dva visokom pobjedom protiv Crne Gore...

Bez iznenađenja u susretu skupine 1 u Krakowu gdje je Francuska igrala protiv Crne Gore. Francuzi su odigrali dobru utakmicu i upisali vrlo visoku pobjedu 35:24 i to zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu.

I u prvom poluvremenu Francuska je bila bolja, ali Crna Gora je u završnici uspjela dovoljno smanjiti zaostatak da si pruži neku nadu da bi mogla do dobrog rezultata. Ipak, takva nada nije dugo trajala, Francuska je brzo pobjegla i priči je bio kraj.

U početku je bilo malo nervoze na obje strane i u prve četiri minute nijedna momčad nije mogla do pogotka. Nakon što je Ludovic Fabregas napokon probio led, od tog trenutka Crnogorci su bili u statusu lovca i hvatali priključak.

Ukupno četiri puta Crna Gora je došla do poravnanja, ali nijednom nije uspjela napraviti preokret i povesti. Zadnje poravnanje bilo je na 4:4, a već spomenuto smanjenje Crnogoraca u završnici prvog dijela bilo je na 16:13.

Inače, svakako treba spomenuti kako je već u 19. minuti Vincent Gerard bio na devet obrana, a na drugoj strani Nebojša Simić na svega dvije i to je također bio jedan od razloga zaostatka Crne Gore. Naravno i previše promašenih čistih situacija, jedna takva kontra mogla je dovesti Crnu Goru na 12:10 i minus dva, ali on je pucao preko gola i umjesto da Crna Gora zaprijeti, nije se pravo niti okrenula, a Francuska je već odjurila na plus šest.

U drugom poluvremenu sve je bilo na strani Francuza koji su povećavali razliku i na kraju slavili 35:24.

Gerard je upisao 15 obrana, a Melvyn Richardson postigao je deset golova. Kod Crne Gore Miloš Božović postigao je šest golova.