Barišić asistirao u pobjedi Rangersa, Juranović igrao svih 90 minuta

Petar Jenjić • srijeda, 18.01.2023.

Nove prvenstvene pobjede upisali su Rangersi i Celtic. Borna Barišić upisao je asistenciju, dok je Josip Juranović odigrao cijeli susret u pobjedu svoje momčadi...

Škotski Rangersi večeras su igrali 22. kolo nacionalnog prvenstva, a protivnik je bio Kilmarnock koji ih je ugostio na Rugby Parku.

U konačnici su gosti stigli do nove prvenstvene pobjede, a slavili su s 3:2. S druge strane, domaćin ostaje na pretposljednjem mjestu.

Kilmarnock je poveo već u šestoj minuti preko Chrisa Stokesa. Do kraja prvog poluvremena izjednačio je Alfredo Morelos.

Početkom nastavka za 2:1 je zabio Ryan Kent, nakon čega su domaćini ostali i s igračem manje nakon drugog žutog kartona Daniela Armstronga.

Morelos se drugi put upisao u strijelce u 72. minuti kada je najbolje reagirao na ubačaj Borne Barišića.

Domaćin je smanjio preko Joea Wrighta, ali do kraja nije uspio doćo doći do novog gola.

Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Celtic koji je s visokih 4:0 na domaćem terenu bio bolji od St. Mirrena.

Dva je puta zabio Kyogo Furuhashi, a po jednom su se u strijelce upisali Liel Abada i David Turnbull.