Donna Vekić zaustavljena na startu konkurencije parova, druge nositeljice slavile u tri seta

Mihaela Bradovski • četvrtak, 19.01.2023.

Nakon što je prošla u treće kolo Australian Opena u singlu, Donna Vekić nije uspjela doći do pobjede i u konkurenciji ženskih parova...

Donna Vekić u paru s Terezom Martincovom zaustavljena je već u prvom kolu konkurencije ženskih parova na Australian Openu. Na suprotnoj strani stajale su druge nositeljice Cori Gauff i Jessica Pegula.

Amerikanke žele do velikog rezultata i u singlu i u paru, a zasad im ide dobro na obje fronte.

Prvi set riješen je u tie-breaku gdje su Gauff i pegula bile bolje sa 7:2, ali u drugom setu su Vekić i Martincova zaigrale bolje i dobile ga sa 6:3.

U trećem ipak nije bilo spasa, Amerikanke su tu bile bolje i sa 6:2 izborile su prolaz u drugo kolo.

Poznate su im već i protivnice u drugom kolu, igrat će protiv Moyuke Uchijime i Xinyu Wang.

Australian Open, prvo kolo parova:
Cori Gauff/Jessica Pegula (SAD, 2) - Tereza Martincova/Donna Vekić (Češka/Hrvatska) 7:6(2), 3:6, 6:2