SP 2023., skupina 3, 1. kolo, 19.01.2023, 15:30 h
Katar 30:32 Nizozemska

Nizozemska preokretom u drugom poluvremenu spriječila iznenađenje

Branimir Korać • četvrtak, 19.01.2023.

Katar neće vidjeti četvrtfinale Svjetskog prvenstva, ali Nizozemska je još uvijek u igri za prolaz. Upisala je važnu pobjedu 32:30 i lako je moguće da će u sljedećem kolu protiv Njemačke odlučivati o drugom mjestu...

I Katar i Nizozemska imali su imperativ pobjede u ovom susretu. Katar kako bi zadržao i teoretsku šansu za prolaz, iako je bilo jasno da s nula bodova uoči drugog kruga ima minimalne šanse, a Nizozemska je s druge strane prenijela dva boda, ima kvalitetu i nada se da će napraviti nešto više.

Većim dijelom susreta Katar je bio bliži pobjedi, imao i vodstvo, ali u drugom poluvremenu Nizozemska je ipak zaigrala puno bolje, odlično je izrađivala napade, lagano realizirala i s krila i izvana te došla do preokreta.

Katar je sredinom prvog poluvremena došao do prvog odvajanja na susretu, poveo je s 8:5, zatim imao i najviših 13:8 i u tim trenucima stvari nisu izgledale dobro za Nizozemce koji se nisu mogli obraniti, a svoj dan nije imao niti inače odlični Bart Ravensbergen.

Do odlaska na poluvrijeme ništa se praktički nije promijenilo i Katar je na odmor odnio prednost 19:15.

U drugom poluvremenu Nizozemska je brzo golovima s krila Ten Veldea smanjila zaostatak i došla na samo minus jedan, Katar je ponovno otišao na plus tri, ali jako loše se branio s krila i Nizozemska je preko Ten Veldea i Versteijnena radila ogromne problema te su je oni i vratili u utakmicu i poravnali na 25:25.

Preuzeli su Nizozemci ubrzo i vodstvo te do kraja susreta Katar više nije uspio doći do poravnanja. Završilo je 32:30, očekivanim slavljem Nizozemaca.

Po osam golova kod Nizozemske postigli su Rutger ten Velde i Kay Smits dok je šest dodao Niels Versteijnen. Kod Katara Ahmad Madadi zabio je 11 golova, a po pet su dodali Jovan Gačević i Youssef Ali.