SP 2023., skupina 1, 2. kolo, 20.01.2023, 15:30 h
Slovenija 26:31 Španjolska
Španjolska

Velika serija Španjolaca u drugom dijelu prelomila dvoboj, Slovenija bez četvrtfinala

Branimir Korać • petak, 20.01.2023.

Španjolska je odigrala još jednu dobru utakmicu i upisala je novu pobjedu čime je osigurala mjesto u četvrtfinalu. Tamo neće biti Slovenije koja više ne može od jednog od prva dva mjesta...

Vrlo važna utakmica za obje reprezentacije. Španjolci su ušli u susret znajući kako pobjedom skidaju veliki teret s leđa i prolaze u četvrtfinale, a s druge strane Sloveniji je ua ostanak u igri trebala isključivo pobjeda.

Na kraju su razloga za zadovoljstvo imali Španjolci, a Slovenija otpada već uoči zadnjeg kola. Nesreća za Sloveniju je što ima ta dva poraza, ali protiv onih baš velesila Francuske i Španjolske protiv kojih su morali biti na svom vrhuncu da bi slavili, a to nisu bili.

Španjolci su puno bolje otvorili utakmicu, Slovenci su bili nervozni, znali su koliki je ulog i nisu se ni okrenuli, a Španjolska je imala visokih 6:2.

Ipak, uspjeli su Slovenci sredinom prvog poluvremena doći do serije 4:0 koju je povukao dvostruki strijelac Dean Bombač čime su se vratili na 7:7. Do odlaska na odmor odvajanja više nije bilo, niti jedna reprezentacija nije uspjela stvoriti veću prednost od gola razlike i na poluvremenu je na semaforu stajalo 15:15.

Slično je bilo i u prvih desetak minuta nastavka nakon čega Španjolci polako preuzimaju kontrolu nad rezultatom i lome susret na svoju stranu.

Nakon vodstva Slovenije 19:18, Španjolska radi seriju 8:2 i završavaju priču. Do kraja susreta mirno su držali prednost i na kraju slavili s 31:26.

Najbolji kod Španjolske bili su Kauldi Odriozola sa šest golova i Daniel Dujšebaev s pet golova. Kod Slovenije Jure Dolenec zabio je sedam golova, a Blaž Janc pet.