Zadar u zadnjoj četvrtini slomio otpor Furnira

Petar Jenjić • petak, 20.01.2023.

Zadar je u sklopu 16. kola HT Premijer lige stigao do 12. pobjede. Bila je bolja od Furnira sa 85:73...

Nakon poraza od Splita, košarkaši Zadra u prvenstvenom susretu gostovali su kod neugodnog Furnira koji je mnogima stvarao probleme ove sezone.

Slično je bilo i večeras. Zagrebačka momčad dugo je odolijevala, ali Zadar je u završnici ipak uspio slomiti otpor protivnika i upisati 12. pobjedu sezone.

Zadar je bio šuterski raspoložen na početku susreta, a nakon prvih deset minuta imao je sedam koševa viška (28:21).

Polovicom druge četvrtine Zadar je otišao na dvoznamenkastu razliku, bilo je 40:29, ali je Furnir do kraja poluvremena uspio smanjiti na 47:39.

Zagrebačka momčad vraća se potpuno u igru u trećoj četvrtini, a ubačajem Filipa Kalajžića izjednačuje na 63:63. Do toga je domaćin stigao serijom 14:3.

Kada se utakmica lomila, Luka Božić povezao je osam koševa, Zadar došao do dvocifrenog viška te mirno priveo utakmicu prema kraju.

Božić je susret zaključio s 20 poena, sedam skokova i devet dodavanja, dok je Antonio Jordano dodao 18 koševa.

Matej Bošnjak bio je najbolji kod Furnira s 19 poena i osam skokova.