Dramatična završnica u Baru: Perasović promašio šut za produžetak

Petar Jenjić • petak, 20.01.2023.

Mornar je na domaćem terenu uspio svladati Cibonu sa 83:81 u dramatičnoj završnici gdje je zagrebačka momčad imala šansu za produžetak...

Još jednu napetu završnicu odigrali su Mornar i Cibona, ali ovoga puta do pobjede je stigla crnogorska momčad koja je na domaćem terenu slavila sa 83:81.

Mornar je tako stigao do pete pobjede sezone, a prve nakon pet uzastopnih poraza. S druge strane, Ciboni je ovo treći uzastopni poraz.

Nešto konkretniji na početku je bio domaćin koji je na krilima Vrankovića vodio s 14:10, a u osmoj minuti vidjeli smo i prvo malo značajnije odvajanje (23:13). Cibona nije izgledala dobro u tim trenucima.

Domaćin je održavao dvoznamenkastu prednost, ne toliko zbog toga što je bio učinkovit u napadu, već koliko je Cibona bila slaba u istom segmentu igre. Zagrebačka momčad u završnim minutama poluvremena spustila se ispod deset koševa minusa. Na koncu prvog poluvremena gosti su mogli biti zadovoljni s minus šest (42:36).

Jako puno problema stvarao je Vranković obrani Cibone i lakoćom hvatao napadačke skokove. Čak 29 slobodnih bacanja izveli su domaćini nakon tri četvrtine, a 20 manje Cibona. Bez obzira na to gosti su se početkom zadnje dionice smanjili na minus četiri (64:60).

Cibosi su ubrzo napravili 8:0 i stigli do poravnanja, a zatim i do vodstva od 66:64. Utakmica je ostala u egalu sve do kraja, a Daron Russell položio je uz prekršaj te donio Mornaru 81:78, 18 sekundi prije kraja.

Puno sreće na kraju je imao Mornar. Kod vodstva 83:80 Christian Jones nije uspio potvrditi pobjedu svoje momčadi s linije slobodnih bacanja. Na drugoj strani, jednu i pol sekundu prije kraja, Perasović je pogodio prvo slobodno bacanje, drugo namjerno promašio i uspio uhvatiti skok, ali nije uspio pogoditi za produžetak.

Marko Pecarski s 18 poena i 12 skokova predvodio je Mornar, a odmah iza njega bio je Antonio Vranković sa 17 koševa, devet skokova (čak osam napadačkih) i dvije asistencije.

Aleksandar Aranitović s 22 poena i sedam skokova te Marko Baković s 14 koševa bili su najbolji kod Cibone.