SP 2023., skupina 1, 2. kolo, 20.01.2023, 20:30 h
Crna Gora 20:27 Poljska
Poljska

Poljaci svladali Crnogorce za bijeg s dna ljestvice skupine 1

Mihaela Bradovski • petak, 20.01.2023.

U skupini 1 Poljska je svladala Crnu Goru s 27:20 i došla do prvih bodova na ljestvice glavne runde. Do pobjede je stigla unatoč crvenom kartonu za Arkadiusza Moryta u prvom poluvremenu...

Rukometaši Poljske svladali su u drugom kolu skupine 1 izabranu vrstu Crne Gore. Iz konkurencije za nastup u redovima crnogorske selekcije ispali su Stevan Vujović i Božović dok je Poljacima nedostajao Olejniczak.

U tvrdom prvom poluvremenu gledali smo prvo uvjerljiviju dionicu Poljske, koju je ona dobila sa 6:2, da bi točno nakon 15 minuta igre Crnogorci podigli svoju igru i u idućih 12 minuta u potpunosti nadoknadili zaostatak. A mogli su do egala doći i ranije.

Krajem 19. minute stigli su izabranici Zorana Roganovića na -1, direktan crveni karton zaradio je tada Moryto, ali tri vezane obrane Korneckog uspjele su tada zadržati Poljake u minimalnom vodstvu.

Za 8:8 u 27. minuti konačno zabija Branko Vujović, ali do odmora se s druge strane terena u strijelce upisuju Daszek i Sićko dva puta i poljski sastav zadovoljniji odlazi na predah.

3:0 serija od 35. do 37. minute prelomila je i definitivno ovaj susret na poljsku stranu. U posljednjih deset minuta Crnogorci su i potpunosti odustali od bilo kakve borbe te se tadašnjih 18:21 na kraju pretvorilo u 20:27.

Vratar Poljske Kornecki s 18 je obrana spustio rampu i posebno u prvom dijelu izluđivao Crnogorce, a kada su u pitanju poljski šuteri, najuspješni su večeras bili Jedraszczyk sa šest pogodaka i Sićko s jednim manje.

Šest je puta uspješan bio i Miloš Vujović dok je Nebojša Simić zaustavio 15 protivničkih šuteva.