Bundesliga, 16. kolo, 20.01.2023, 20:30 h
RB Leipzig 1:1 Bayern
Bayern

Gvardiol skoro zabio autogol, RB Leizig uzeo bod protiv Bayerna

Petar Jenjić • petak, 20.01.2023.

U utakmici 16. kola njemačke Bundeslige RB Leipzig je pred svojim navijačima odigrao neriješeno protiv Bayerna. Susret je završen 1:1...

Na velika vrata vratila nam se njemačka Bundesliga, a odmah u prvoj utakmici vidjeli smo derbi 16. kola.

RB Leipzig ugostio je trenutno vodeći Bayern, a u konačnici smo vidjeli po jedan gol sa svake strane. Bavarci tako na vrhu imaju 35 bodova, pet više od Freiburga i šest od današnjeg protivnika.

Joško Gvardiol mogao je već u osmoj minuti postati tragičar svoje momčadi kada je nakon ubačaja Sergea Gnabryja želio loptu odbiti u korner, ali je zatresao okvir gola.

Bayernu je prvi pogodak poništen u 30. minuti. Strijelac je trebao biti Leon Goretzka, ali ipak je dosuđeno zaleđe.

Sedam minuta kasnije Bavarci su ipak poveli. Gnabry je ubacio s lijeve strane, lopta je prošla kroz obranu Leipziga i stigla do Chuopo-Motinga koji je skrenuo u gol. Vratar domaćina uspio je tek okrznuti njegov udarac.

Ipak, sedam minuta po ulasku u drugo poluvrijeme RB Leipzig je došao do poravnanja. Bila je to dobra akcija domaće momčadi, Dominik Szoboszlai glavom je spustio loptu za Marcela Halstenberga koji je iz blizine skreće u gol.

Rezultat se do kraja više nije promijenio. Gvardiol odigrao je cijeli susret za domaću momčad, dok Josip Stanišić nije ulazio u igru kod Bayerna.