Prva HMNL, 10. kolo, 20.01.2023, 18:00 h
Vrgorac 3:2 Crnica

Deset golova u osječkom trileru, Vrgorac svladao Crnicu

Petar Jenjić • petak, 20.01.2023.

Odigrane su dvije utakmice 16. kola 1. HMNL, a poslastica dana odigrana je u Osijeku gdje je istoimeni domaćin remizirao s Novim Vremenom...

Proljetni dio prvenstva pobjedom je otvorio Vrgorac koji je na domaćem terenu s 3:2 bio bolji od Crnice. Do treće pobjede sezone stigao je u samoj završnici.

Sve se činilo dobro nakon prvog poluvremena kada je domaćin poveo preko Boškovića, a Vuković zabio autogol za 2:0.

U nastavku Copić prvo smanjuje na 2:1, da bi Guilherme zbog neopreznog starta zaradio isključujući, drugi žuti karton.

Šibenčani su u 36. minuti došli do poravnanja preko Wallyssona, da bi odmah u sljedećem napadu pobjedu Vrgorcu donio Marinović.

Pravi triler odigran je u Osijeku gdje je istoimeni domaćin, u utakmici s deset golova, odigrao 5:5 protiv Novog Vremena.

Čak osam golova (4:4) vidjeli smo u prvom poluvremenu, a momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Strijelci za domaće bili su Pandurević, Sesar (autogol), Damjanović i Lima, dok su za goste zabijali Jelavić dva puta te po jednom Suton i Barbarić.

Početkom nastavka Novo Vrijeme dolazi u vodstvo novim golom Sutona i prednost čuva sve do zadnjih sekundi. Osijek je riskirao s golmanom-igračem i na kraju ipak sačuvao bod. Zabio je Šalaj.