Kovačev Wolfsburg pregazio drugoplasirani Freiburg, Kramarićev Hoffenheim izgubio u Berlinu

Petar Jenjić • subota, 21.01.2023.

Odigrano je pet utakmica 16. kola njemačke Bundeslige, a posebno izdvajamo visoku pobjedu Wolfsburga koji je nadigrao drugoplasirani Freiburg. Taj je poraz iskoristio Eintracht koji je na domaćem terenu bio bolji od Schalkea...

Wolfsburg kojeg vodi Niko Kovač nastavlja sa sjajnim igrama. Poraz u prvenstvu nije upisao od polovice rujna, a danas mu je u goste stigao drugoplasirani Freiburg.

Do pete uzastopne pobjede stigao je zahvaljujući sjajnom prvom poluvremenu nakon kojeg je vodio s 3:0. Dva je gola postigao Jonas Wind, a jednom je poentirao Patrick Wimmer.

U 56. minuti na 4:0 povećao je Yannick Gerhardt, dok je Ridle Baku potvrdio "petardu". Luca Waldschmidt je iz penala postavio konačan rezultat u zadnjim sekundama.

Bartol Franjić nije ulazio u igru kod domaćina koji je susret zaključio s visokih 6:0 i tako upisao najveću pobjedu sezone.

U dvoboju dviju momčadi donjeg doma Bundeslige, vrijednu domaću pobjedu upisao je Bochum koji je s 3:1 bio bolji od Herthe te tako izašao iz zone ispadanja, barem privremeno.

Nakon što je Herthi poništen gol, Bochum je poveo u 22. minuti preko Philippa Hofmanna, da bi jako dobro poluvrijeme potvrdio Keven Schlotterbeck.

Da ne bi bilo nikakve dvojbe oko pobjede u nastavku se svojim novim pogotkom pobrinuo Hofmann. Poraz Herthe ublažio je Suat Serdar u 87. minuti.

Ivan Šunjić igrao je za goste do 64. minute, dok Filip Uremović nije ulazio u igru.

Poraz Freiburga najbolje je iskoristio Eintracht Frankfurt koji je na domaćem terenu s 3:0 bio bolji od posljednjeplasiranog Schalkea. Sada je na drugom mjestu s pet bodova zaostatka za vodećim Bayernom

Eintracht je u vodstvo doveo Jesper Lindstrom na polovici prvog poluvremena, da bi pobjedu osigurao u završnici susreta.

Prvo je u 84. minuti Rafael Borre zabio za 2:0, dok je konačan rezultat sedam minuta kasnije postavio Buta.

Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić odigrali su cijelu utakmicu za Eintracht.

30 bodova sada ima i Union Berlin koji je preokrenuo zaostatak protiv Hoffenheima te na kraju slavio s 3:1.

U završnici poluvremena Hoffenheim je stigao do vodstva preko Ihlasa Beboua, nakon što je ranije Union promašio penal. Tragičar je bio Jordan Siebatcheu.

Na izjednačenje se čekalo do 73. minute kada su Berlinčani postigli pogodak. Strijelac je bio Danilho Doekhi. Isti je igrač svojoj momčadi donio potpuni preokret u 90. minuti. Konačan rezultat postavio je Jamie Leweling.

Andrej Kramarić ušao je za Hoffenheim u 66. minuti.

Stuttgart i Mainz remizirali su 1:1. Serhou Guirassy je doveo Stuttgart u vodstvo u 36. minuti, da bi Mainz izjednačio iz penala preko Marcusa Ingvartsena.

Borna Sosa nije bio u sastavu Stuttgarta zbog ozljede.