Šimić ušao u 77. minuti pa s dva gola donio bod Zürichu

Petar Jenjić • subota, 21.01.2023.

Mladi hrvatski nogometaš Roko Šimić postigao je dva pogotka za svoj Zürich u utakmici 17. kola švicarskog prvenstva...

Nogometaši Züricha gostovali su kod Luzerna u susretu 17. kola prvenstva Švicarske. U konačnici su osvojili bod, a susret je zaključen rezultatom 2:2.

Međutim, nije se tako činilo. Prvo je za domaćina poentirao Max Meyer iz penala u 62. minuti, a nakon toga vodstvo povećao Sofyan Chader.

I onda je na scenu stupio mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić koji je u igru ušao tek u 77. minuti.

Šimić je prvo poentirao u 89., a zatim i u trećoj minuti sudačke nadoknade te tako svojoj ekipi donio vrijedan bod.

Zürich je na dnu ljestvice s 13 osvojenih bodova, a pretposljednji Winterthur bježi im tri boda. Luzren je trenutno na šestom mjestu.