Golijada u Puli bez pobjednika, Torcida bolja od Universitasa

Petar Jenjić • subota, 21.01.2023.

Odigrane su još tri utakmice 10. kola 1. HMNL. Vidjeli smo dva remija, onaj između Squarea i Futsal Dinama te Futsal Pule i Olmissuma, dok je Torcida slavila u susretu protiv Universitasa...

U Dubrovniku je Square ugostio Futsal Dinamo koji je promašio dosta šansi, a susret je završen neriješenim rezultatom. Bilo je 2:2.

Domaćin je u vodstvo stigao preko Tea Turka, da bi poravnanje Dinamu donio Zvonimir Šućur na proigravanje Tihomira Novaka.

Na poluvrijeme se otišlo vodstvo Squarea nakon što je poentirao Mirko Hrkać. U nastavku su gosti poravnali preko Luke Perića, a rezultat se na njihovu žalost više nije promijenio.

Prava golijada viđena je na utakmici Futsal Pule i Olmissuma, a susret je završen neodlučeno, 4:4. Dvoboj je bio pravi spektakl za gledatelje.

Olmissum u vodstvo stigao preko Rodriga u 10. minuti, a šest minuta kasnije izjednačio je Niko Vukmir. Puljani preokreću početkom nastavka preko Davida Mataje.

Odmah nakon toga Omišani izjednačuju preko Marka Kuraje, pa dolaze i do preokreta golom Antonija Sekulića.

Iako je domaćin ponovno izjednačio preko Danijela Moravca, Olmissum zabija za 4:3 preko Sekulića. Bod Futsal Puli u završnici donosi Bernardo Difonso.

Torcida je u splitskom dvoboju svladala Universitas s 3:2 i ostavila protivnika jako blizu ispadanja iz najvišeg ranga. S druge strane, Torcida je ušla među osam.

Gosti su u razmaku od 20. do 22. minute postigli svoja tri pogotka, a strijelci su bili Antonio Repić i Dujo Marić, dok je autogol postigao Ante Mijić.

Universitas je smanjio iz penala preko Ivana Gotovca, da bi neizvjesnost u zadnjih pet minuta donio Ivan Tustonjić. Domaćin je pokušao s golmanom-igračem doći do poravnanja, ali rezultat se više nije promijenio.