SP 2023., skupina 4, 3. kolo, 23.01.2023, 18:00 h, Malmö Arena, Malmö
Suci: Havard Kleven, Lars Jorum (Norveška)
43:32(17:16) Bahrein
Bahrein

Hrvatska kasno krenula, na kraju barem osigurala deveto mjesto

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.01.2023.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija upisala je novu uvjerljivu pobjedu protiv Bahreina, ali ne i dovoljno uvjerljivu da zaprijeti Dancima u borbi za četvrtfinale...

UKUPNO3204/43

Poraz od Egipta u konačnici bio je ključan, Hrvatska je kasnije probala popraviti stvar pobjedom protiv Danske poa onda i nabijanjem gol razlike protiv Bahreina, ali s Danskom je upisan remi, a Bahrein je svladan s nedovoljnih 43:32.

Doduše, Hrvatska još nije matematički ispala, ali teško je za povjerovati da će Danska izgubiti od Egipta s 11 golova razlike.

U susretu protiv Bahreina tražila se visoka razlika, što bliže granici od 20 golova razlike kako bi se stavio pritisak na Dance, međutim loše prvo poluvrijeme od strane Hrvatske ubilo je svaku nadu.

Napad je još bio dobar, Realizacija je bila brza i s visokim postotkom, ali obrana je puštala. Bahrein je tu uzeo dosta vremena i tražio rupu u obrani te ju i lakoćom pronalazio. Na odmor se tako otišlo sa 17:16.

U drugom poluvremenu Hrvatska se počela odvajati, Glavaš, Martinović i Cindrić predvodili su to odvajanje, međutim nije bilo dovoljno vremena za neko značajnije približavanje ogromnoj razlici.

Završilo je 43:32, a Hrvatsku su predvodili raspucani Glavaš s 12 golova, Martinović s 11 te Cindrić s osam.