Tomislav Glumac tragičar Umraniyespora, skoro ga spasio nekadašnji igrač Hajduka

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.01.2023.

U susretu 20. kola turskog prvenstva Fenerbahče je slavio na gostovanju kod Umraniyespora nakon autogola Tomislava Glumca u završnim minutama susreta...

U susretu 20. kola turske Super lige, nogometaši Fenerbahčea tražili su svoju 13. pobjedu i do nje su došli rezultatom 2:1 na gostovanju kod posljednjeg Umraniyespora.

Susret je završio 2:1, a tragičar domaćina postao je hrvatski stoper Tomislav Glumac koji je zabio autogol.

Michy Batshuayi doveo je Fenerbahče u vodstvo u 73. minuti, da bi pet minuta kasnije izjednačio Umut Nayir, nekadašnji igrač Hajduka.

Rezultat je ostao 1:1 sve do 89. minute kada je tragičar domaćina postao Glumac koji je postigao autogol i "donio" Fenerbahčeu sva tri boda.

Činilo se da je Nayir svojim drugim pogotkom spasio bod domaćinu duboko u sudačkoj nadoknadi, ali gol je poništen zbog prekršaja.

Na koncu je i igrač posljednje ekipe prvenstva, Onur Atasayar, bio frustriran takvim razvojem situacije pa zaradio dva žuta kartona u završnici.

U dresu Umraniyespora igrao je i Antonio Mršić koji je ušao u igru u 86. minuti.

U drugoj utakmici dana Konyaspor je na domaćem terenu minimalno izgubila od Ankaragucua, a strijelac jedinog gola bio je Ghayas Zahid.

Robert Murić ušao je u igru za domaćina u 59. minuti, dok je Domagoj Pavičić ostao na klupi za rezerve.