Mega na krilima Mateja Rudana svladala Zadar

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.01.2023.

U susretu 16. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Mege rezultatom 80:77 te su sada na omjeru 8-8...

Od 11. siječnja do večeras Zadar je odigrao četiri utakmice, a večerašnju petu odradio je na gostovanju kod Mege u sklopu 16. kola ABA lige.

Srpska momčad u tijesnoj je utakmici ipak uspjela doći do pobjede od 80:77 nakon što se kroz cijeli susret nijedna ekipa nije uspijevala ozbiljnije odvojiti.

Zadar je bolje krenuo u dvoboj i na startu poveo s 9:0. Mega je brzo uzvratila serijom 11:1, a na kraju prve dionice imala četiri poena prednosti (24:20).

U drugoj dionici gostujuća momčad nije dozvolila Megi da ode na više od šest koševa prednosti. Iako je konstantno hvatala zaostatak, uspijevala je zadržati priključak pa je na poluvremenu gubila dva razlike (40:38).

Đurišić je držao svoju momčad u prednosti u trećoj dionici, ali jako dobrom dionicom, posebno izvana, Zadar preokreće i vodi 53:50. Egal ostaje i u narednim minutama.

Značajan trenutak svakako su dvije uzastopne trice Jordana, a zatim i duga dvojka kojom je donio Zadru osam poena viška (68:60). Na odličnu zadarsku sekvencu tricama je odgovorila Mega i ostala blizu.

Odličnu završnicu igrala je Mega i na Zadrovu žalost okrenula rezultat. Gosti su promašili nekoliko uzastopnih napada što su ovi iskoristili na najbolji mogući način.

Do treće pobjede u nizu predvodio ih je jako dobri Matej Rudan koji je susret zaključio sa 16 poena i 13 skokova za 31 i pol minutu na parketu. Danko Branković dodao je četiri koša i tri skoka za deset i pol minuta u igri.

Zadar je predvodio Luka Božić s 26 poena, deset skokova i sedam dodavanja, a Antonio Jordano dodao je 18 koševa.