Inter 0:1 Empoli
Empoli

Joker s klupe srušio Inter na San Siru

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.01.2023.

Nogometaši Empolija svladali su na gostovanju Inter s 1:0, a jedini pogodak postigao je Tomasso Baldzani koji je dvije minute prije toga ušao u igru...

Pomalo neočekivan poraz upisali su nogometaši Intera koji su veći dio susreta igrali s igračem manje. Minimalno ih je porazio Empoli i tako stigao do šeste pobjede sezone, a druge uzastopne.

Peta je ovo uzastopna utakmica u kojoj gostujuća momčad nije izgubila, a prva prvenstvena koju je domaća momčad izgubila nakon pet kola.

Veliki problem za Inter pojavio se u završnici prvog poluvremena, točnije u 40. minuti kada je Milan Škriniar zaradio drugi žuti karton.

S obzirom na pisanje medija kako će Škriniar napustiti San Siro i otići u drugi klub, ovo mu je možda bila i zadnja utakmica za Inter.

Empoli je to kaznio u 66. minuti. Nedim Bajrami ostavio je loptu za Tomassa Baldanzija koji s ruba šesnaesterca matira lijepim udarcem matira protivničkog vratara.

Baldanzi je u igru ušao dvije minute ranije te tako postigao svoj četvrti pogodak sezone u desetom nastupu. Andre Onana bio je nemoćan.

Imao je Inter svoje šanse za postizanje pogotka, najbliže je bio Stefan de Vrij, ali rezultat se nije promijenio. Marcelo Brozović još uvijek nije u zapisniku Intera zbog ozljede.